single-girls-problems-advantages-illustrations-livingstov

15 ситуации во кои ќе се пронајдат слободните девојки

Да се биде сингл дефинитивно има свои предности и недостатоци. Но, нема сомнеж во тоа дека понекогаш е подобро да бидете сами, отколку во врска која не ве прави среќни.

Girl-with-bazooka-GQ-16Sep15_b_813x494-1000x500

Опасни дами од латиноамериканските нарко картели на Инстаграм

Еден од показателите на големото беззаконие кое владее во некои земји од Јужна Америка се и Инстаграм профилите на одредени членови на големите нарко картели кои редовно поставуваат фотографии од Continue reading

top

Руските убавици во изминатите 100 години

YouTube каналот „Cut“ во своето најново видео го претстави своето видување за руската убавина во текот на последните 100 години.

???????????????????????????????????????????????????????

10 разлики меѓу врска со жена и девојка

Момчињата ги привлекуваат девојки, додека вистинските мажи се фасцинирани од жените. Но, не зборуваме за возраста, туку за манирите, начинот на размислување и зрелоста. За тоа како индивдуите гледаат на Continue reading

video-undefined-273225AA00000578-242_636x358

Три убавици и генијален музички времеплов

Овие девојки веќе еднаш не убедија дека се генијални со нивниот необичен перформанс во автомобил на познатата „Bohemian Rapsody“, со која воедно ги освоија симпатиите на јавноста.

hdhtjst

Креативни обетки за неконвенционални девојки

Пред само 75 години повеќето луѓе ги бушеле ушите во нивните домови, а младите девојки оделе до толку години што организирале и свечени забави за да го прослават овој чин.

Jean-Yves-Lemoigne_pixxxel_at_yatzer_3

Пикселизирана еротика

Yatzer, една од најпознатите интернет страници за уметност и дизајн, ги подготвува читателите за Денот на вљубените на еден мошне необичен и уникатен начин.