eg1

Земјотрес ја уништи најубавата плажа во Грција

Доколку се уште ја немате посетено Лефкада, а планиравте да го направите тоа што поскоро, тогаш навистина немате среќа, бидејќи најубавата плажа, Егремни, која речиси секогаш се наоѓаше прва на Continue reading

Screenshot_5

Или вернициве се многу грешни, или попов малку се занесе

Едно видео од Грција кое е поставено на YouTube каналот уште во јануари, дури сега се претвори во вистински вирален хит.

Thouse-4-900x601

Минималистичка грчка куќа нуди незаборавен поглед кон Кефалонија

Бриселскиот архитект, Оливер Двек, изгради необична бела куќа во планините на егзотичниот грчки остров Кефалонија.

Chania-Photo-by-Chaniaweb2-980x654

Ѕирнете низ прекрасните сокачиња на Хања, идиличнот град на островот Крит

Стариот град Хања, кој се наоѓа на островот Крит во Грција, е прекрасно место кое плени со својата магична архитектура и совршено сочуван стар дел на градот.