ac7a53ff76d7445d8d8c611886654b08

Како би звучела „Hotline Bling“ во 40-те години?

Во ред, можеби во 40-те години од минатиот век немале мобилни телефони, меѓутоа, песната на Дрејк „Hotline Bling“ совршено се слева низ звукот карактеристичен за овие времиња.

100-years-of-beauty-ethiopia-feven-g-the-cut-715x380

100 години убавина на жените од Етиопија

Најновото видео на се повеќе познатиот YouTube канал „100 years of beauty“, оваа недела се фокусираше на убавината на жените од Етиопија.

Home-Alone-2

Што прават актерите од „Сам дома“ 25 години подоцна?

Поминаа 25 години од телевизиската премиера на еден од најпопуларните „божиќни“ филмови на сите времиња „Сам дома“.

PicMonkey Collage

Осум години без Тоше

На денешен ден (16 ноември), пред осум години, Македонија и Балканот ја изгубија најнадежната и успешна музичка ѕвезда, Тоше Проески, кој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Continue reading

cool-86-year-old-senior-baddy-winkle-22

86-годишна бабичка секојдневно ги шокира нејзините Интаграм „следбеници“

Додека вашата баба нема ниту идеја што е тоа Инстаграм, 86-годишната Бади Вајнкл е најновата интернет сензација.