pets-birthday-parties-17-570697596e700__700

20 миленичиња со подобра роденденска забава од вашата

Не се само луѓето оние кои ги слават родендените. Миленичињата исто така ја слават секоја наредна година, а како што ќе можете да забележите од галеријата подолу, можеби и подобро Continue reading

street-photography-hong-kong-memoir-fan-ho-321

Хонг Конг во 1950 година

Овие неверојатни фотографии од Хонг Конг се дело на кинескиот фотограф Фан Хо. Тој ги минал 50-те и 60-те години ловејќи мрачни и морбидни места од улиците на оваа метропола.

glow-in-dark-tattoos-uv-black-light-38__605

Заблескајте со необична УВ тетоважа

Доколку се плашите од тетовирање или едноставно не сакате да го нарушите сериозниот впечаток пред вашите колеги и соработници, тогаш ова може да биде вистинското решение за вас.

Golden-Ombre

13 едноставни начини за да ги декорирате вашите саксии

Сите се согласуваме дека цветните декорации се секогаш одличен избор за да го разубавите домот, но можете ли да направите нешто повеќе од тоа да внесете зеленило во вашиот дом?

Handmade-DIY-Lamp-Projects-homesthetics

30 креативни домашни лампи кои можете да ги направите и самите

Замислете колку потопло ќе изгледаше вашиот дом доколку поголемиот дел од предметите кои ги чувате во него беа рачно изработени.

photos-fukushima-exclusion-zone-podniesinski-45

Пост-апокалиптични сцени: Фукушима денес речиси проголтана од природата

Полскиот фотограф Аркадиус Подниесински, замина на патување кон Фукушима со цел да ги документира останките од нуклеарната катастрофа која се случи во 2011 година.

PicMonkey Collage

24 фотографии кои мажите никогаш нема да ги сфатат

1. Ова. Секој проклет пат. 2. Хоророт: 3. Столицата која се грижеше никогаш да не излезете со сите влакна на косата.   4. Внимателноста кон ноктите за време на овој чин: 5. Маката со стегачот: 6. Иииии Continue reading

baby-panda-basket-yaan-debut-appearanc (3)

10 новородени панди кои изгледаат неодоливо

10 панди беа родени оваа година во Центарот за хранење и развој на панди бебиња „Ya’an Bifengxia“, а овој петок тие за прв пат и беа и претставени на јавноста.

PicMonkey Collage

„Американска убавина“ на која не сме навикнати

Фотографот од Сан Франциско, Кери Фрут, одлучи со неговата последна серија фотографии да ги промени стереотипите поврзани со поимот „Американска убавина“.

roadtripswiss5-640x426

Пат низ планинските предели на Швајцарија

После неверојатното искуство при патувањето ширум Америка, францускиот фотограф Сиди-Омар Алами, одлучи да се впушти во уште една неверојатна авантура, овој пат истражувајќи ја Швајцарија.

aa376dcc-78ab-4019-9ee1-27fefe262ffb

12 начини за да направите совршено коњско опавче

Собраната коса изгледа одлично на секоја модна комбинација, а е брзо и едноставно решение за да дојдете до пристоен и елегантен изглед.