communication

Знаци кои откриваат дека сте во љубовна врска без иднина

Проблеми од детството, неговиот пристап, но и бројните пријатели можат уште на почетокот да покажат дали вашата врска има иднина или не, тврди стручното лице за врски Маргарет Пол.

single-girls-problems-advantages-illustrations-livingstov

15 ситуации во кои ќе се пронајдат слободните девојки

Да се биде сингл дефинитивно има свои предности и недостатоци. Но, нема сомнеж во тоа дека понекогаш е подобро да бидете сами, отколку во врска која не ве прави среќни.

Couple having a discussion in the kitchen

10 грешки што жените ги прават во почетокот на врската

Почетокот на секоја врска е исто толку страшен, колку и возбудлив. Ако најдовте човек со којшто сакате да сте заедно, тогаш добро размислете како се однесувате, за да продолжите да Continue reading

7def3b75e9fc4d91eb3cee179d7d8506

Каков партнер му одговара на вашиот хороскопски знак?

Секој од хороскопските знаци има одредени афинитети кога станува збор за партнерот кој му одговара.

Signature:e8c30c378b9173dce2f0c30372f55cf8942afcfa6e93c853c1d737b908f8625e

8 знаци кои покажуваат дека сте очајни за врска

За жал, некои девојки не можат да се замислат да останат сами без партнер. Тие очајнички сакаат да бидат во врска и не размислуваат за тоа колку може да бидат Continue reading

Man holding bouquet of flowers and knocking on door

15 маки кои ги имаат оние кои се почуствителни во врската

Вашиот партнер често пати ви вели дека претерувате, но вие не го делите неговото мислење:

???????????????

Дваесет и две вечери и седум караници ве делат од сериозна врска

За страсната романса да прерасне во сериозна љубовна врска, неопходно е да “преживеете” седум кавги, да потрошите доста пари, да ви се допаѓа половина од семејството и пријателите на вашата Continue reading

Fab-You-Bliss-Amy-Jordan-Photography-Breakfast-In-Bed-Proposal-06

11 работи кои секоја жена во врска ги заслужува

Никој не е совршен, но, секоја жена заслужува маж кој ќе го цени нејзиното присуство и ќе направи да се чувствува сакана и посебна.

10-Funny-Illustrations-That-Will-Diagnose-Your-Relationship

10 смешни илустрации кои ќе ви ја дијагнозираат врската

Имате проблеми во врската? Комичарката Холи Волш ќе ви помогне со нејзините чисто научни податоци за тоа што велат позициите на спење со партнерот за природата на вашата врска.

???????????????????????????????????????????????????????

10 разлики меѓу врска со жена и девојка

Момчињата ги привлекуваат девојки, додека вистинските мажи се фасцинирани од жените. Но, не зборуваме за возраста, туку за манирите, начинот на размислување и зрелоста. За тоа како индивдуите гледаат на Continue reading