maxresdefault (2)

Возбудливо „бркање“ водопади со кајак

Дејн Џексон објави генијално видео од неговите кајакарски искуства снимени во Веракруз, Мексико. Носејќи ја Go-Pro камерата прикачена на неговата глава, две и пол минутниот клип создава чувство дека го гледате Continue reading

GaetanoPesce-0-640x391

Планини и водопади на вашите фотелји

Дизајнерот и архитект Гаетано Песче е авторот на оваа необична серија фотелји инспирирана од природата и едноставно насловена „Montanara“.