cover115-1000x500

Неверојатни фотографии под и над површината на водата

Некои фотографи се експерти за сликање на суво, други се најдобри кога фотографираат под површината на водата, но малкумина умеат подеднакво добро да напраат комбинација од двете вештини. Кои техники Continue reading

61116935-zubi-desni-usne

Направете сами: Антибактериска вода за плакнење на устата

Иако се ефикасни, сепак, често антибактериските течности за плакнење на устата имаат превисоки цени.

Screenshot_5

Или вернициве се многу грешни, или попов малку се занесе

Едно видео од Грција кое е поставено на YouTube каналот уште во јануари, дури сега се претвори во вистински вирален хит.

waterscape-modular-floating-17535

„Waterscape“ – ново име за луксуз на вода

Креирана за сите оние кои живеат или сакаат да поминуваат време покрај вода, „Waterscape“ платформата нуди неверојатно многу можности, а нејзиниот едноставен дизајн дефинитивно привлекува внимание.

FruitInfusedWater_3

Вода со вкус – 4 комбинации за детоксикација и забрзување на метаболизмот

Сите знаат колку е важна водата за организмот и дека треба да се внесуваат 1,5-2 литри вода дневно.

podocnjaci

4 трикови кои ќе ви помогнат во борбата против подочниците

Многу жени, а се почесто и мажи, мака мачат со темни и пропаднати подочници кои понекогаш не можат да ги сокријат ни сите богатства на козметичката индустрија.

195_libreria-acqua-alta-copertina

Венециската „Либериа Аква Алта“ – најубавата библиотека во светот

Една од најоригиналните книжарници на светот и место кое стана задолжителна станица за туристите, но и за локалното население е „Либериа Аква Алта“, која се наоѓа во близина на плоштадот Continue reading

1648

Кристално чисти плажи кои го одземаат здивот

Не постои чувство кое може да се спореди со онаа благосостојба со која се соочувате секогаш кога ќе се најдете на плажа, покрај кристално чиста вода и топол песок во Continue reading