52519_kikirikikolaci-02-foto-shutterstock_630x0

Вкусни колачиња кои ќе ви го зајакнат имунитетот

Пристигна сезоната на настинки и вируси, па потребно ви е да внесете нешто во организмот што ќе ви го зајакне имунитетот.

99695_shutterstock-165877946_630x0

Брзи и вкусни: Медалјони со кафе и бадеми

Драги дами и почитувани домаќини, ви прикажуваме еден од оние рецепти кои се навистина едноставни да се направат, а сепак, ќе ви донесат искрени пофалби за покажаните кулинарски вештини.

hazelnut-energy-bar-650x325

Брзи енергетски коцки од 4 состојки

Откако неодамна ни оставивте огромен број позитивни коментари на рецептот за енергетските коцки од само три состојки, овој пат ви прикажуваме нова, поинаква варијанта на овој здрав и вкусен десерт.