556958815_1280x720

Виртуелно патување: запознајте го Париз за само две минути

Ако сонувате патување во Париз, но не сте во можност да одите таму, ова видео е она што ви треба. Режисерот Тјлер Фербанк минатата година го посетил Градот на светлината Continue reading

800

Тажниот Бетмен (Бен Афлек) ги насмеа интернет троловите

Во тек се критиките на долгоочекуваното филмско остварување „Бетмен против Супермен: Зора на правдата“, и сега за сега, не се воопшто добри.

maxresdefault

Џенифер Гарнер свири на саксофон – најслаткото нешто што ќе го видите денес!

Џенифер Гарнер е дефинитивно една од омилените актерки од едноставни причини што е толку природна и непосредна  што добивате чувство дека веднаш би станале блиски со неа.

sedum-lesni-frizuri-za-sekoj-den-660x300

Седум лесни фризури за секој ден од неделата

Доколку сакате различен изглед за секој ден од неделата, а немате многу време да и посветите на косата, ова е идеално видео за вас. 

1a4aae2db39d712a889545784757f514

Фризури кои изгледаат одлично со зимска капа

Се разбудивте со лоша фризура, а треба да излезете од дома што поскоро? Познатата корисничка на каналот YouTube сподели интересен туторијал на нејзиниот канал, каде нуди четири совети за фризура Continue reading

516219878_1280x545

Поглед над Антарктикот со дрон

Дали сте подготвени да се наежите? Швеѓанецот Кал Лјунг оваа година помина 16 дена на Антарктикот, каде прекрасните пејзажи и дивината ги снимаше со DJI Phanton 2 камера дрон. Погледнете Continue reading

boxer-braids-814678_w650

Како да си ги направите популарните боксерски плетенки?

Фризурата која не потсетува на детството во моментот е вистински хит на социјалните мрежи и помеѓу познатите трендсетерки.

Screenshot_7

Македонија низ призмата на полски туристи

Матеуш Кановник е 20-годишен студент по кинематографија од Варшава, Полска. Заедно со неговите пријатели, тој изминатата година ја посетил Македонија.

tetovaza-nba-lebron-tocka-2016-01

Милионска тужба заради вметнување на постоечки тетоважи во игра

Спортските симулации се жанр кој до детали ја пренесува атмосферата од спортските терени и сали.

104657_profimediaomlet_630x0

Тајната на совршениот француски омлет

Францускиот готвач, Жак Пепин, ја открива тајната на совршениот омлет Нема да ви биде тешко да направите токму ваков. Но неопходно е да ги следите упатствата. Секако, потребно е и Continue reading

2E97FBCF00000578-0-image-a-25_1447928577711

Чудо од дете: Има 19 месеци, а знае да чита (видео)

Голем број деца знаат да читат кога ќе наполнат пет години, но ова деветнаесетмесечно бебе веќе знае да прочита околу 300 зборови.

100-years-of-beauty-ethiopia-feven-g-the-cut-715x380

100 години убавина на жените од Етиопија

Најновото видео на се повеќе познатиот YouTube канал „100 years of beauty“, оваа недела се фокусираше на убавината на жените од Етиопија.