tumblr_nvl2znWBPo1tc3dsmo1_1280

Како се менуваа венчалните фустани во изминатите 100 години?

YouTube каналот „Mode“ објави видео во кое е прикажана еволуцијата на венчаниците во изминатото столетие.

landscape-1437675536-hbz-style-me-pretty-bedazzled-index-1000x500

Венчаници кои ќе ве фасцинираат

Традицијата вели дека венчаниците треба да бидат бели, а поновите обичаи наложуваат дека тие треба да бидат богати со рачно изработени детали кои ќе сведочат дека тоа е најпосебното парче Continue reading

picmonkey-collage56-1000x500-1000x500

Венчаници за неконвенционални невести

Ако сликите од бели пувкасти кринолини во вас будат само неудобност тогаш овие неконвенционални венчаници се вистинскиот избор за вас!

BHLDN_spring_2015_19

Бајковита колекција венчаници на „BHLDN“ за 2015

Инспирирани од пролетта, вечната елеганција и романтиката, луксузната модна куќа „BHLDN“ ја претстави својата најнова колекција венчаници кои ќе ве остават без здив.