exercise-bike-washing-machine-dalian-nationalities-university-china-14

Велосипед за вежбање кој ги пере алиштата

Велат, голем успех е кога „ќе убиеш две муви со еден удар“, а токму таков е овој необичен изум кој денеска ви го претставуваме.

maxresdefault (1)

Екстремен велосипедизам низ песочните дини на Намибија

Намибија, Африка. Не баш најкарактеристичната дестинација која би ја одбрале велосипедистите за своето искуство, но тоа не беше причина за „Moment Pictures“ заедно со Кајли Џејмсон да не допатуваат токму Continue reading

lenkr-1-900x506

Минималистички велосипед кој освојува со својата едноставност

Велосипедот „V1-Walnut“ од германскиот бренд Lenkr, е модерно и минималистичко возило кое претставува комбинација од само два вида на материјал: ореово дрво и алуминиум.

11350424_971556066211982_2003872531118494401_n

Во недела: „Со велосипед на пат низ целиот град“

Во недела (28.06.2015 година), со почеток во 09:00ч пред „Порта Македонија“ ќе се одржи завршниот настан на проектот „Со велосипед на пат низ целиот град“, кој АМСМ го иницираше во Continue reading

516170932_1280x581

Прекрасно видео за љубителите на природата и велосипедизмот

Ова прекрасно видео е дело на спортскиот бренд „Rapha“, и ќе ви отвори желба да излезете надвор, да го видите светот и да спортувате.

1839hegypq2r8jpg

Предмети кои секој велосипедист би посакал да ги има

Без разлика на тоа дали сте обичен љубител на возењето велосипед, или пак страствен бицилкист, овие неколку фантастични додатоци ќе ве освојат веднаш.

MTI5MDAyMzgzODQwNjgwNDE0

Спуст со велосипед од Хималаите

Маркетинг тимот на Mercedes-Benz има навистина премногу стил, а доказ за тоа е и ова возбудливо видео кое вклучува спуштање со велосипед од Хималаите.

danny-mcaskill-solar-eclipse-isle-of-skye (1)

Фото на денот: E.T. во Шкотска

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/03/danny-mcaskill-solar-eclipse-isle-of-skye-1.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]На оваа фотографија е прикажан скокот со велосипед на Дени МекАскил, уловен од објективот на фотографот Рутгер Continue reading

crazydude-660x477

Возење велосипед на раб на карпа

Не сме сигурни како ова момче во видеото го прави ова што го прави, и дали воопшто вреди да го ризикува животот на овој начин, меѓутоа, неговата храброст е причина Continue reading