abs-woman

Како до стомачни мускули за рекордно време?

Пролетта е на прагот, а по неа доаѓа и долго очекуваното лето. Како конечно да ги оформите вашите стомачни мускули и да дојдете до посакуваната фигура? Науката доаѓа напомош!

fullsize

Топ 6 вежби со столче за затегнување на целото тело

Времето се затоплува, а тоа значи полесна гардероба. Веруваме дека вишокот килограми кои ги добивте во текот на зимата ве загрижуваат. Затоа сега е вистинското време да направите нешто во Continue reading

сало

Како да го елиминирате салото од грбот

Многу жени имаат проблем со салото на грбот и покрај тоа што внимаваат на исхраната, редовно вежбаат и се обидуваат да го прикријат тој недостаток со помош на гардеробата.

article-201472117052225522000

5 вежби за зацврстување на стомачните мускули

Стомакот е една од проблематичните зони за повеќето жени. Пасивниот начин на живот, стресот и консумацијата на нездрава храна се главни виновници за големото стомаче.

SONY DSC

Со јога против артритис

Истражување спроведено во САД на Универзитетот Џон Хопкинс, покажува дека јогата може да помогне во ублажување на болки предизвикани од артритис.