exercise-bike-washing-machine-dalian-nationalities-university-china-14

Велосипед за вежбање кој ги пере алиштата

Велат, голем успех е кога „ќе убиеш две муви со еден удар“, а токму таков е овој необичен изум кој денеска ви го претставуваме.

red-wine-on-autumn-table-setting(1)

Чаша вино има исто дејство како еден час вежбање

Научници од Универзитетот во Канада открија дека ресвератролот, состојка која се наоѓа во црното вино, има исто дејство на нашиот организам, како еден час вежбање.

Screenshot_5

Кога машките гаќи ќе добијат женска намена

Очајни времиња бараат и очајни решенија, а токму такво е и она кое ви го прикажуваме во денешниот направи сам проект.