rolat-od-jabuka-45f9c92f744e5b9bf58703f744c40607_header

Вкусен и брз ролат од јаболки

Доколку викендов сакате пријатно да ги изненадите вашите најдраги со нешто благо и вкусно, пробајте да го подготвите овој брз ролат од јаболки.

Salted-chocolate-pots-with-caramel-sauce-6

Кремаст мус од чоколадо и карамел

Со есента ви донесуваме и сласни рецепти кои се идеални за ова студено време бидејќи ќе ви ја згреат душата, а на вашите непца ќе им подарат вистинска симфонија на Continue reading

kokosove-kocke-bez-jaja-1442839121-68718

Вкусни кокосови коцки без јајца

Недела. Продавниците не работат, а вам ви се јаде нешто благо? Доколку се наоѓате во ваква ситуација, ви прикажуваме рецепт чии состојки со сигурност ги чувате во кујната.

tumblr_m0gb02ccpD1qaqdt0o1_1280(1)

Сочно чоколадно задоволство

Веќе ни е јасно како ден дека освен вкусот, на модерните жени еден од клучните фактори за да подготват некој рецепт дома е и неговата брзина и едноставност.

PicMonkey Collage

Чоколадни мафини кои се топат во уста

Доколку сте љубители на слатките и ровки десерти, овие чоколадни мафини дефинитивно нема да ве остават рамнодушни. Станува збор за брз и едноставен рецепт кој буквално секој може да го Continue reading

61076783-stockfood-mousse-cokolada

Брз чоколаден мус кој можете да го јадете и додека сте на диета

Откако еднаш ќе го пробате овој брз и еднставен десерт, веднаш ќе се претвори во вашата омилена слатка за оваа сезона.

maxresdefault

Колачиња од две состојки готови за само 30 секунди

Ако сте едни од оние кои сакаат колачи, а притоа сакате и да се храните здраво, тогаш овој колач е вистинско решение за вас.