104510_profimediamuffin_630x0

Брз појадок кој ќе ви го разубави утрото: Мафини со моцарела

Денеска ви прикажуваме совршено утринско задоволство кое ќе ви ги израдува сите ваши сетила. Најдобро од се е што овие превкусни мафини не бараат премногу време за подготовка.

99695_shutterstock-165877946_630x0

Брзи и вкусни: Медалјони со кафе и бадеми

Драги дами и почитувани домаќини, ви прикажуваме еден од оние рецепти кои се навистина едноставни да се направат, а сепак, ќе ви донесат искрени пофалби за покажаните кулинарски вештини.

20151005133322_1444045179_zena_recepti_650x380

Економична и брза домашна чоколада со лешници

Ви се јаде нешто благо и чоколадно, но не ви се троши премногу време во кујната? Рецептот кој ви го прикажуваме подолу е токму она што ви е потребно.

hazelnut-energy-bar-650x325

Брзи енергетски коцки од 4 состојки

Откако неодамна ни оставивте огромен број позитивни коментари на рецептот за енергетските коцки од само три состојки, овој пат ви прикажуваме нова, поинаква варијанта на овој здрав и вкусен десерт.

201877264854da03c0a8a8f155044550_w640

Сочни чоколадни колачи од само две состојки

Велат дека љубовта доаѓа преку стомакот, па доколку се уште му немате подготвено никакво изненадување на вашиот партнер за Денот на вљубените, ние ви нудиме идеално решение.