Final-with-garland

Освежете го изгледот на платнените патики со помош на водени бои

Доколку понекогаш ви недостасуваат безгрижните училишни денови, а особено часовите по ликовно, кога можевте да ја покажете својата креативност играјќи си со водени бои ви предлагаме одличен начин да се Continue reading

PicMonkey Collage

Пастелно розови и сини тонови во вашиот дом

Ако ги следиме инструкциите на институтот „Pantone“, оваа година е во знакот на пастелно розови и сини тонови, не само во модата, туку и во целокупниот животен стил.

neapolitan-fudge-3

Кремасти и лесни трибојни колачиња

Доколку сте во потрага по колачиња кои не само што ќе ви ја задоволат потребата за благо, туку и ќе ви ја разубават трпезата, тогаш се наоѓате на вистинското место.

jesen-1000x500

Најубави фотографии од есента или зошто таа е најубавото годишно време

Есента за многу луѓе е синони за тмурно време поради опаѓањето на температурите и скратувањето на денот така што многумина во овој период од годината се меланхолични и нерасположени.

pom-pom-dress

Направете си сами точкасто фустанче

Доколку ние се прашуваме, точките се секогаш во мода! Токму затоа, во денешниот „направи сам/а“ текст ви прикажуваме како да ги претворите здодевните еднобојни фустани во уникатно шарено парче облека.

crew-germen-graffiti-town-mural-palmitas-8

Графити уметници го сменија изгледот на едно мало гратче

Млада организација која се занимава со изработка на графити, ги соедини заедно своите сили со цел да го смени „лицето“ на градот Палмитас, кој се наоѓа во областа Пачуча.

humanvisionfigure7

Тест за очи: Проверете колку добро ги распознавате боите

Дали некогаш ви се случило со некој ваш познаник да се расправате околу тоа каква нијанса е бојата во која гледате?

61-660x411

Кога Пол Смит се замеша во изгледот на Land Rover Defender

Пол Смит, еден од најпознатите дизајнери во Велика Британија, го креираше изгледот на овој прекрасен и разнобоен Land Rover Defender.