sokoladines-bulvytes-528e7a468c3c5

Без печење: чоколадни бомбици со бисквити

Ако ви се јаде нешто благо или сакате да приготвите вкусен рецепт за пријателите, ви предлагаме да ги пробате овие чоколадни бомбици со бисквити за кои не треба да ја Continue reading

0519a123af57bc165ff3ffc01e73b98d6_view_l

Леден брег – торта со плазма бисквити

Љубителите на плазма бисквитите сигурно секогаш се радуваат кога ќе наидат на рецепт за десерт кој како една од состојките ги има овие бисквити.

bozicne-rum-kuglice

Вкусни и брзи бомбици кои не бараат печење

Бомбиците се одличен рецепт кој е лесно прилагодлив за сечиј вкус. Секогаш можете да одземете или извадите некоја состојка која не ви се допаѓа премногу, и да ја замените со Continue reading