PicMonkey Collage

22 бизарни предмети кои можете да ги купите на интернет

Доколку сакате бизарни предмети во домот и особено препарирани животни тогаш ќе се израдувате кога ќе погледнете што сè може да нарачате од интернет: 1. Фетус сапун Не сме сигурни Continue reading

Unusual--Strange-Photographs-Of-Leonardo-DiCaprio-From-1995

Необични и бизарни фотографии од Леонардо ди Каприо од 1995 година

Леонардо ди Каприо е еден од најпрепознатливите и високо почитувани актери во Холивуд и за него навистина не е  потребен вовед. 

picmonkey-collage30-1000x500

3D испечатени очила „Biz Eyes“ низ улиците на Шангај

Иранската уметница Назим Сехат создаде невообичаени 3D испечатени очила “Biz Eyes”, кои овозможуваат уникатен начин на модно изразување и бескрајна забава.

3e93c7bdbd2f13b4de09958301895b37_650x-1000x500

Бизарни сцени забележани на „Google Street View“

И додека ја користите апликацијата „Google Street View“ за да видите места и дестинации кои немате прилика да ги посетите, не се чудете ако на екранот ви се појави некоја Continue reading

image-1000x500

7 ресторани кои отишле предалеку

Не е тајна дека во големите светски метрополи оној кој ќе се одлучи да отвори угостителски објект мора добро да се намачи да го привлече вниманието на потенцијалните муштерии.

california_5dywu.T0

Најчудните и најбесмислени улици во светот

Од застрашувачки скалила до неверојатно комплицирани кривини, некои улици во светот станале вистински туристички атракции познати по својата бесмисленост.

cover21-1000x500-1000x500

Најбизарни маски за паметни телефони

Паметните телефони се најпознати уреди на денешницата и наоѓањето на добра маска која ќе ги покрие чувствителните делови на телефонот никогаш не било потешко.