raspberry-blondies_07-21-13_3_ca

Колачи со брусница и бело чоколадо

Доколку сте љубители на кулинарството, и правењето на нови и вкусни рецепти ве прави среќни и исполнети, тогаш вреди да ги пробате и овие колчачиња.

thumb (1)

Вкусни коцки со бело чоколадо

Доколку сте расположени викендов за вкусен десерт, тогаш најдобра идеја е да се обидете да го подготвите самите. Денеска ви прикажуваме рецепт за неодоливи коцки со бело чоколадо.

Nordstrom-recipes-white-chocolate-berry-mo

Кремаст мус од бело чоколадо

Има ли нешто подобро од кремаст, чоколаден десерт кој лесно се подготвува? Ви го претставуваме рецептот за бел мус, за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.