GettyImages-200468211-001-870x580

Како фетусот реагира на расположението на мајката?

Бебето во стомакот го слуша срцето на мајката, но прима и сигнали за нејзината ментална состојба.

PicMonkey Collage

Ова е момчето кое беше напуштено бидејќи мислеа дека е вештер

Хоуп е името на малото момче од Нигерија, кое на двегодишна возраст беше избркано од својот дом, бидејќи неговите родители сметале дека е вештер.

i-documented-what-its-like-to-be-a-moGLGL-1000x500

Како изгледа еден ден од животот на една мајка

Таа е само уште една мајка во светот. Има две девојчиња, од кои едното е бебе. Првата бременост била премногу рано, многу пред појавата на селфи културата и стаповите за Continue reading

PicMonkey Collage

Направи сам: Бебешка лулка од палети во облик на месечина

Заборавете на фактот што ваквиот проект е навистина економичен, и фокусирајте се на крајниот ефект – неверојатно кул лулка во облик на месечина.

baby-girl-glasses-first-time-sees-family-piper-jessica-sinclair-coverimage

Бебе за прв пат јасно ги гледа родителите и реакцијата е бесценета

Ова мало девојче од Синсинати кое се вика Пајпер неодамна го доби својот прв пар очила и видеото со нејзината реакција како за прв пат јасно го гледа семејството стана Continue reading

16__880

Бебе-флаша е најбизарниот изум кој ќе го видите денеска

Мајк Верен е името на креаторот на овој екстра забавен и истовремено глупав пронајдок. Станува збор за тоа како да претворите кукла во облик на бебе, во резервоар за пијалок.