SONY DSC

Интегрални мафини со банана

Денес ви предлагаме да пробате здрав макробиотски десерт од интегрално брашно и без шеќер. Мафините од банана и суво грозје ќе ви дозволат максимално да уживате во ароматичниот вкус без Continue reading

banana-nutella-sushi-2-8118-1437441797-3_dblbig

Поинакво суши со банана и Нутела готово за помалку од 10 минути

Не секој го обожава вкусот на суши, меѓутоа, ова кое е прикажано во видеото подолу со сигурност нема да ве остави рамнодушни.

PicMonkey Collage(745)

Ледено освежување готово за 10 минути: Смрзнат јогурт од банана и путер од кикирики

Доколку ви здосадија класичните вкусови на сладоледи и овошни јогурти, ви предлагаме да си направите ваша варијанта на ова летно освежување.

pancake1(3)

Здрави американски палачинки од само две состојки

За сите љубители на слатките кои сакаат да ги избегнат вишокот калории и нездравите намирници, овој едноставен рецепт за американски палачинки е идеален за вас.

maxresdefault

Колачиња од две состојки готови за само 30 секунди

Ако сте едни од оние кои сакаат колачи, а притоа сакате и да се храните здраво, тогаш овој колач е вистинско решение за вас.