PicMonkey Collage

Кул геометриски тетоважи инспирирани од Бали

Уметникот од Австралија, Џаја Суартика, е авторот на овие прекрасни тетоважи исполнети со разни геометриски форми.

ION-Bike_TeeLS-Helium_Bikeshort-Avic_RobJ_bySebastianDoerk-750x400

Велосипеди и дива природа: Убавините на Бали

Магичниот остров Бали, секојдневно мами илјадници туристи багодарение на необичната природа и егзотичните пејзажи.

bali-dancer-hindu_91463_990x742

Фото на денот: Фестивалска ноќ во Убид, Бали

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/08/bali-dancer-hindu_91463_990x742.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

The-Big-Foot-at-Batu-Bolong-Temple

Прекрасните пејзажи на Денпасар, Бали

Ако ги затворите очите и замислите како изгледа Бали сигурно ќе го видите точно тоа што фотографот Бертони Сисванто го доловил со својот фотоапарат.

robinsoncrusoe-hotel-wcth01

Неверојатниот Робинзон Крусо Хотел во Бали

Ако сакате да го искусите она што го искусил Робинзон Крусо, но на многу полуксузен и еколошки нашин, тогаш ова место е за вас.