stunningtreehouselondon-0-900x614

Импресивна африканска куќарка на дрво во срцето на Лондон

Компанијата „Virgin Holidays“ од Лондон, успеа да им приреди пријатно изненадување на туристите и локалците во срцето на градот.

98732_valentino-20151006-ap-thibault-camus-paris-di008551979-preview_gal-630x354

Валентино: Романтика инспирирана од африканската култура

Ревијата на најновата колекција на брендот Валентино, сценски потсетуваше на тропска оаза, а двајцата креативни директори кои стојат зад оваа реномирана куќа, инспирацијата ја нашле во имигрантската криза.

11012033_771094876379103_1038195052665982136_n

„Леобо“ – луксузна магија во африканската дивина

Лоцирано во јужноафриканскиот регион Ватерберг, „Леобо“ е се освен обично одморалиште.

africa-girl-sister_90886_990x742

Фото на денот: Сестринска грижа

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/africa-girl-sister_90886_990x742.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]