MTI5MzYwNTU4NjExNzY5OTg3

Автомобил за џентлмени: Ферари од 1960 година

Ова прекрасно Ferrari 250 GT Кабриолет серија 2, од Pininfarina, наскоро заминува на аукција, каде среќникот кој ќе понуди најмногу пари ќе се збогати со овој елегантен олдтајмер.

citroen-39

Цитроен кабриолет од 1939-та продаден за 612.400 евра

Автомобилот од типот „Citroen Traction“ кабриолет произведен во 1939 година е продаден за неверојатни 612.400 евра.