miitomo_banner_2

„Нинтендо“ апликација што ги урива сите рекорди (видео)

„Миитомо“, првата апликација на „Нинтендо“ наменета за паметните телефони, стана неверојатно голем хит за само неколку дена, а во Јапонија моментно се наоѓа на самиот врв на топ листата на најдобрите Continue reading

untitled-17-1000x500

Инстант – апликација која ви кажува колку часа дневно го користите вашиот паметен телефон

Повеќето од нас, секој ден широко ги користат паметните телефони, но малкумина можат точно да кажат колку часа дневно минуваат со телефоните в рака.

googletranslate

Апликација за патување: Превод „на лице место“

Запознајте се со апликацијата „Travel App Tuesday“, најновиот изум кој треба да се најде на телефоните на сите патувачи.

Kim_Kardashian_an_3291091b1-e1431031447142-1000x500

KardBlock: Апликација која ќе ја избрише Ким Кардашијан од вашиот живот

Речиси е невозможно да се вклучите на некоја социјална мрежа, а да не го прочитате името на некој од членовите на кланот Кардашијан.

8-alternativnyih-sposobov-reklamyi-na-Facebook.

Наскоро размена на пари преку Фејсбук

Најголемата социјална мрежа во светот наскоро ќе се појави со нова опција во вашата апликација FB Messenger, а тоа е испраќање на пари.

3clstspc987-1000x500-1000x500

ClosetSpace: Апликација која ви кажува како да се облечете

Постојат илјадници апликации за паметните телефон, но поголемиот дел од нив се наменети за организација на финансиите или здрава исхрана и физичка активност, меѓутоа што е со облекувањето во зависност Continue reading