432-park-avenue-manhattan-residential-tower-architecture-33

Ѕирнете во апартманот вреден 95 милиони долари

Доколку некогаш сте се запрашале како живеат оние 0.0001% развратно богати луѓе во Њујорк, одговорот веројатно изгледа вака некако.

MTMzODY4MDEyOTcyMjg4NjQz

Супер кул апартман лоциран во срцето на Барселона

Нашите редовни читатели знаат колку обожаваме кога ќе налетаме на кул дизајн на ентериер, кој изгледа модерно и живописно. 

PicMonkey Collage

Старовремски луксуз во овој њујоршки пентхус

Американскиот архитект Стив Харивел изработи нов дизјан на еден пентхаус во Њујорк, кој претставува комбинација на винитиџ декорот со шик модернистички, но и класични елементи.

crnobelstan1-540x320

Апартман во црно-бела комбинација во Мексико

Мексиканското дизјанерско студио „Кадавал и Сола-Моралес“ декорираше стан, кој претставува пример како поделбата на просторот може да создаде нов атрактивен изглед на ентериерот.

Screen-Shot-2015-02-05-at-10.35.59-PM-660x942

Луксузен апартман сокриен во стара саат-кула во Њујорк

Лоцирана во Бруклин, Њујорк, веднаш до мостот Менхетен, некогашната саат-кула е изградена во 1915-та година.