lexus-hoverboard@2x

Летечкиот скејтборд на „Lexus“ во акција

Пред извесен период „Lexus“ го најави нивниот план за летечки скејтборди, а вчера беше објавено и првото официјално видео во кое се гледа како изгледа возењето со него.