2015_ADELE_BBC_GUY LEVY_191115.article_x4

Адел ќе лансира сопствена модна XXL линија

Британската пејачка Адел воопшто не се осврнува на критиките за вишокот килограми, а за да докаже дека воопшто не се грижи за туѓото мислење, таа реши да лансира сопствена модна Continue reading

adele-hello-video-2015-billboard-650-g

Пародија: Само гласот на Адел во „Hello“

Изминатата седмица Адел го објави видеото за нејзината најнова песна „Hello“, со што после тригодишна пауза веднаш започна да ги руши рекордите на слушаност.

adelefacemain

Погледнете го најновото видео на Адел за „Hello“

Голема еуфорија настана меѓу обожавателите на Адел, откако беа објавени неколку секунди од нејзината најнова песна „Hello“, а денеска официјално излезе целосната снимка придружена со видео.