AD-Inventive-Examples-Of-Furniture-Made-From-Car-Parts-18

Креативно рециклирање: Автомобилски делови во вашиот дом

Поврзаноста на некои луѓе со сопствените автомобили понекогаш знае да биде и подлабока од вообичаенo.

DogLeftInCarSummerHeatStrokeHot2

Колку е опасно да го оставите вашиот миленик во возило паркирано на сонце?

Бекот на рагби тимот Arizona Cardinals, Тајран Метју, во соработка со PETA (здружение за заштита на животните), покажа колку e опасно да се остави миленик во автомобилот во текот на Continue reading

MTMxMDc3NjEzNTIyMjk1MjYy

Ова ретро „Porsche 911“ од 73-та е љубов на прв поглед

Ова прекрасно „Porsche 911S 2.4-Litre Coupé“, произведено во 1973 година, е автомобилско парче уметност кое било користено од почитуваниот Ричард Хамилтон, кој за многумина претставува „татко на поп-уметноста“.

MTI5MzYwNTU4NjExNzY5OTg3

Автомобил за џентлмени: Ферари од 1960 година

Ова прекрасно Ferrari 250 GT Кабриолет серија 2, од Pininfarina, наскоро заминува на аукција, каде среќникот кој ќе понуди најмногу пари ќе се збогати со овој елегантен олдтајмер.

video-undefined-273225AA00000578-242_636x358

Три убавици и генијален музички времеплов

Овие девојки веќе еднаш не убедија дека се генијални со нивниот необичен перформанс во автомобил на познатата „Bohemian Rapsody“, со која воедно ги освоија симпатиите на јавноста.

luksuz-automobili-bentley-kabriolet_99

Bentley Grand Convertible – дефиниција за луксузно возење

Визијата на совршен, убав и луксузен автомобил е одлично претставена во овој Bentley Grand Convertible концепт.

niz8oh5fq71r51tcxqmr

Први фотографии од Јагуар ХФ

Британската компанија „Јагуар“ објави први фотографии од новата генерација на моделот ХФ, што премиерно ќе биде претставен на претстојниот Саем на автомобили во Њујорк.

citroen-39

Цитроен кабриолет од 1939-та продаден за 612.400 евра

Автомобилот од типот „Citroen Traction“ кабриолет произведен во 1939 година е продаден за неверојатни 612.400 евра.

apple

„Apple“ развива паметен автомобил кој би можел да покрене голема револуција

Компанијата „Apple“ веќе го предефинираше нашиот поим за компјутери и телефони, а сега го прави истото со часовниците, а за десетина години можеби и ќе дочекаме револуција во автомобилската индустрија!