DeltaPlaneTwitter_650

Безбедно слетан оштетен авион кој претрпел удар од гром

Авион на американската компанија „Delta Airlines“ на летот од Бостон за Солт Лејк Сити морал принудно да слета во Денвер во петокот, откако упаднал во големо невреме што толку го оштетило Continue reading

PicMonkey Collage

Птица му го смачка носот на авион на „Turkish Airlines“

Неверојатни фотографии се појавија на социјалните мрежи, откако во вторникот патничкиот авион на „Turkish Airlines“ беше принуден да слета по силниот удар со птица.