Спектакуларни дестинации за одмор од соништата

7231_270115005637894_990x661

Топлото лето е многу далеку, но малку сонување на јаве не е на одмет. Нема ништо лошо во тоа од сега да почнете да фантазирате за некоја егзотична дестинација во топлите денови.

Островите Бусуанга, Филипини

Statija gallery photo

Уживајте на плажи кои го одземаат здивот и кристално чиста вода.

Statija gallery photo

Капри, Италија

Statija gallery photo

Истражете ги божествените пештери или излежувајте се во песокот.

Statija gallery photo

Самовилските базени на островот Скај, Шкотска

Statija gallery photo

Лагините кои ја прошаруваат планината Куилин се вистински природни чуда.

Statija gallery photo

Санторини, Грција

Statija gallery photo

Брчнете се во сината вода додека сонцето заоѓа зад вас.

Statija gallery photo

Островот Гозо, Малта

Statija gallery photo

Пливајте низ познатиот Азурен прозорец или останете во плиткото.

Statija gallery photo

Кауаи, Хаваи

Statija gallery photo

Пливајте покрај кокосовите дрва или гледајте како сонцето заоѓа преку брановите.

Statija gallery photo

Керала, Индија

Statija gallery photo

Побарајте сенка под рибарските бродчиња или разладете ги нозете во морската пена.

Statija gallery photo

Алгарве, Португалија

Statija gallery photo

Златен песок, чиста вода и занемувачки пејзаж.

Statija gallery photo

Хамерслеј Џорџ, Националниот парк Кариџини, Северозападна Австралија

Statija gallery photo

Природни топли извори сред националниот парк. Како од сон!

Statija gallery photo

Бора Бора, Француска Полинезија

Statija gallery photo

Рај на земјата.

Statija gallery photo

Плажата Хахеј на полусостровот Коромандел, Нов Зеланд

Statija gallery photo

Бел песок, примамаливи бранови и морско ветренце. Перфекција.

Statija gallery photo

Памук кале, Хиераполис, Турција

Statija gallery photo

Натопете ги уморните коски во природните топли извори.

Statija gallery photo

Таормина, Сицилија

Statija gallery photo

Истражете ги песочните плажи и почувствувајте како ситните камчиња ви ги скокоткаат нозете.

Statija gallery photo

Естани Пример, Андора

Statija gallery photo

Неверојатно планинско езеро на Андорските Пиринеи.

Statija gallery photo

Полуостровот Паг, Хрватска

Statija gallery photo

Синото Јадранското море какво што не го виделе претходно.

Statija gallery photo

Островите Бусуанга, Филипини

Statija gallery photo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *