Сите фудбалски рекорди на Лионел Меси и Кристијано Роналдо

messironaldoorg-660x413

На вечното прашање: „Кој е подобар играч, Лионел Меси или Кристијано Роналдо?“ можеби никогаш нема да добиете еден одговор, веројатно затоа што тие се сосема различни карактери и затоа што играат за Барселона и Реал, меѓу кои владее најголемото фудбалско ривалство. За среќа статистиката е толку широка што може да се издвојат сите нивни рекорди кои се навистина импресивни. Нивните успеси се толку големи што се недостижни за сите други фудбалери. Погледнете го видеото и самите проценете кој е подобар:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *