Прекрасната природа на Хаваите од птичја перспектива

o-MOLOKAI-900

Сон на секој турист и фантазија на секој адреналински зависник, така на кратко би ги опишале живописните Хаваи, кои доколку имате шанса задолжително треба да ги посетите. Се наоѓаат во северниот дел на Тихиот Океан и се прогласени за 50та држава на САД.

Таа е единствената која се состои од 24 острови, а секој еден од нив е ново и уникатно доживување. Песочните крајбрежја, кристално тиркизната вода и луксузните ресорти во средината на фасцинантната природа е она што магнетски привлекува.

Додека еден фотограф бил на ваква идилична летна прошетка, решил дека ќе ги обиколи сите 24 острови и ќе ги овековечи најдобрите пејзажи од птичја перспектива. Резултатот кој го добил не се опишува со зборови!

Fairwinds-2015360-e1452017329933

Bird's eye view of Wainiha

Hawaii_0097-1

WaimanaloBeach-L

CoconutIsland-XL

o-KAMUELA-900

HonoluluShowers

o-NAPALI-RAINBOW-900

o-MOLOKAI-900

tumblr_mzk81mxwxz1sirxiro3_1280

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *