После речиси 20 години пауза, нови „Dragon Ball“ епизоди

791098-dragon-ball-z

18 години од крајот на „Dragon Ball GT“ најавена е нова сезона на култната анимирана серија за ова лето. Едноставно именувана „Dragon Ball Chou“ (што во превод значи „супер“), креаторот на серијата, Акира Торијама, повторно се враќа за да ги режира најновите епизоди.

Овие вести ги израдуваа многубројните фанови на шоуто, кое со текот на годините се претвори во најпознатиот аниме-серијал во светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *