Пица лепчиња кои веднаш ќе посакате да ги пробате

104477_njam_630x0 (1)

Доколку немате доволно време за подготовка на појадокот наутро, тогаш едноставно морате да го пробате овој специјалитет.

Пица лепчињата се претворија во вистински хит, откако на YouTube каналот Tasty се појави овој вкусен рецепт.

Потребни состојки:

– 2 парчиња леб
– неколку парчиња чајна
– кашкавал
– 2 јајца
– 1 лажичка сос од домати
– 1 лажица масло за готвење
– малку оригано
– прстофат зачин од лук

Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *