Неверојатни пица портрети

maxresdefault

Наградуваниот пица мајстор Доменико Крола не само што прави вкусни пици во својот ресторан Бела Наполи во Глазгов – тој создава уметност.

Доменико создава детални портрети од познатите личности, користејќи основни состојки за пица.

Меѓу портретите можете да најдете верзии на Лејди Гага, Даниел Крег, Френк Синатра и Бијонсе. Погледнете:

021815pizzaart4

021815pizzaart1

021815pizzaart2

021815pizzaart3

021815pizzaart6

021815pizzaart5

021815pizzaart10

021815beyoncepizza

021815pizzaart8

021815pizzaart7

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *