Необичен рецепт за јајца кој треба што побрзо да го пробате

Jaja-i-slanina-1

Јајцата се одличен начин да го започнете утрото, а рецептот со кој се подготвени во видеото подолу сме сигурни дека се уште не сте го пробале. Интересно е како само со помош на неколку продукти и малку креативност може да се создаде нешто што е толку вкусно и изгледа спектакуларно. Станува збор за јајце завиткано со сланина, надополнето со сирење или кашкавал. Оноа што ви е неопходно за овој рецепт е калап за правење мафини.

Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *