Напивка од две состојки ги чисти бубрезите од отрови

Parsley-Tea-Images

Бубрезите се можеби најважните органи кои го прочистуваат нашето тело. Затоа е многу важно да бидат чисти од токсини и премногу сол, пишува Healthysecret.

Со текот на времето токму тие токсини се собираат во телото, во бубрезите како песок. Само една обична напивка може да ви помогне во овој случај.

Потребен ви е магдонос кој ќе го исецкате и потоа ќе го прелиете со врела вода и ќе го оставите да отстои десет минути.

Пијте по една шолја дневно. За неколку дена ќе забележите резултати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *