Најдобро облечени кучиња на Инстаграм

1401311811669.cached

На Инстаграм веќе одамна е популарно сопствениците да креираат профили за своите миленици и секојдневно да објавуваат нивни фотографии во најразлични пози и активности. Меѓутоа, во последно време некои сопственици од своите миленици направија вистински модни икони на оваа друштвена мрежа. Дотерани со капчиња и шешири, па сè до здолништа, кошули и обувки, овие прекрасни суштества нема да ве остават рамнодушни. Ви ги претставуваме најинтересните и најдобро облечени кучиња кои може да ви послужат како инспирација доколку и вие имате домашно милениче.

Kavalirski-kraljevski-spanijel-sejlor Turska-maltezer-kasper-cilek-i-herkules 1376399017940.cached

1401311783905.cached

Mak-i-Momo-15-god-beagle-dog

njujork-toypudla-Kuki

1401311811669.cached

 

1401311658629.cached

10666151_293471837515573_2058004314_n-640x330

Pudla-Maron-Japan

1401311732652.cached

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *