Најдобри нијанси на кармин за зимската сезона

кармин насловна

Зимата е идеален период за да ја загреете атмосферата со вистинските нијанси на кармин кои дополнително ќе го истакнат вашето лице. Во продолжение погледнете кои кармини се препорачуваат за зимската сезона.

1. ЦрвенаНишто не привлекува толку внимание како црвениот кармин. Идеален е за вечерни излегувања!

2Корални нијанси

Коралните нијанси се идеални за дневни излегувања без разлика дали се работи за кафе со пријателките или деловен состанок.

3. Боја на црвено вино

Оваа боја е совршена за бринетите и може да се употребува и за дневни и за вечерни излегувања.

4. Розови нијанси

Розовите нијанси одлично им одговараат на русокосите девојки. За најдобар ефект употребете руменило во овие нијанси со светкав финиш.

5. Циклама

Оваа црвено-розова нијанса е совршена за црвенокосите. Таа дополнително ја истакнува прекрасната боја на косата и го истакнува целото лице.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *