Кремасти Нутела колачи од само две состојки

2014-06-09-Nutella-Brownies-20-650x325

Сериозно, дали постои нешто што е невозможно кога е во прашање Нутела? Очигледно не, бидејќи во продолжение ви прикажуваме еден едноставен, и екстремно вкусен рецепт за десерт кој не може а да не го обожавате.

За овие пенливо кремасти и истовремено крцкави колачиња потребни се само две состојки.

  • 250 г. Нутела
  • 4 јајца

Кремот го топите, јајцата ги матите, мешате се заедно со миксер и добиената смеса ја префрлате во стаклен сад. Оставете да отстои што е можно подолго за текстурата да стане што покрцкава. Ете, толку е лесно и едноставно.

Галеријата подолу детално објаснува за подготовката на колачињата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *