Кога Канје Вест ќе задреме следува интернет одмазда

incep-1000x500

Пред неколку дена Ким Кардашијан објави фотографија на која јасно се гледа како Канје одмара во друштво на својата ќеркичка Норт.

28a70d4ae629b88a3759254c316f2778a1ae102f-660x657

Проблемот е во тоа што интернет публиката е секогаш будна и подготвена да се пошегува, па тоа го направи и со Вест. А овој пат, иако знаеме дека обично сака да биде во центарот на вниманието, не сме сигурни како ќе изреагира на ова…

a-dream-within-a-dream-660x440

dreamworks-660x275

just-because-660x437

like-a-baby-660x957

swedish-sleeping-660x468

the-sleepy-selfie-660x370

when-two-memes-collide-660x447

wild-wild-west-660x444

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *