Какви фустани ќе носиме оваа пролет?

6-7-660x300

Фустаните се омилено парче облека на секоја жена, а пролетта е сезона кога тие го имаат главниот збор. Што се однесува до трендовите, овој пат во игра се фустаните во кои ќе изгледате како носите раскошни ноќници, но и моделите со голи раменици, фалти, преполни со цветни и други интересни мотиви, еднобојни, црвени, зелени, мали, црни или асиметрични …

Cute-Dress-New-2016-Spring-Summer-Fashion-Women-Full-Lantern-Sleeve-Floor-Length-Belt-Print-Rose.jpg_640x640

kate-spade-spring-summer-2016-sequin-short-sleeve-dress

kate-spade-new-york-rtw-spring-2016-003

Kate-Spade-Colorbock-Fit-Flare-Dress

Women-Dress-Long-Sleeve-2016-Spring-Fashion-Womens-Dresses-Party-Vestido-Vintage-Floral-Pattern-Ladies-Dresses

8d656e0e7e9ec949e687c8345ef2f7b7

New-2016-Spring-Designer-Style-Fashion-Dress-Women-European-Runway-Print-Long-Sleeve-100-Jersey-Silk

Kate-Spade-New-York-Spring-Summer-2015-Ready-to-Wear-15

10242754

livvyland-blog-olivia-watson-austin-texas-fashion-blogger-kate-spade-broome-street-everyday-tee-white-rose-pleated-skirt-pink-black-spring-outfit-11

kate-spade-new-york-stamped-dots-shirtdress

kate-spade

kate-spade-spring-2015-recap

kate-spade-06

proletni1

dc799d3f6f

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *