Каков хумор има секој хороскопски знак

aid301280-728px-Have-a-Sense-of-Humor-Step-6-Version-3

Што преферирате – црн хумор или пристојни шеги на кои никој не останува рамнодушен? Вашиот хороскопски знак открива каков тип на хумор преферирате и како успевате да ја подобрите атмосферата во друштвото.

Проверете каков тип на хумор преферирате според вашиот хороскопски знак:

Овен

Ако сте еден од оние кои сакаат да се смеат до солзи, Овенот нема да ве разочара. Нивната форма на хумор е малку будалеста, па природно ќе ви доаѓа да се смеете. Сакаат да имитираат и не можат да се воздржат од смеење ако некој падне.


Бик

Специјалност на овој знак е да ги набљудува другите и да се шегува со нив, на основа на она што го забележува. Биковите обично се ненамерно духовити и чудни, па нивното размислување им доаѓа како освежување на луѓето кои се околу нив.


Близнаци

Припадниците на овој знак брзо размислуваат и подеднакво брзо реагираат, па лесно се надоврзуваат на хумористичните ситуации. Овој хороскопски знак сака шеги кои се поврзани со сексот, а знаат да се пошегуваат и на своја сметка, прикажувајќи се како будалести.


Рак

Раковите се мајстори за хумор на своја сметка иако се прилично чувствителни, немаат проблем со тоа другите да им се смеат. Ниту самите не се свесни колку се духовити, посебно со своите искрени и комични изрази на лицето кои откриваат што мислат.


Лав

Не може да се каже дека припадниците на овој знак не се духовити, но сепак нивната најсилна страна е надоврзување и реагирање на туѓите шеги. Лавовите се одлични во духовито претерување, пример, ако некој каже нешто смешно тие ќе го изобличат и ќе ги насмеат сите.


Девица

Припадниците на овој знак не се нешто посебно духовити, но сепак успеваат да ги насмеат луѓето околу нив со своето бесно расположение, немилосрдна анализа на другите луѓе и критика. Знаат да бидат токсични со јазикот, но она што го кажуваат е точно и смешно за другите.

Вага

Овој хороскопски знак дефинитивно не знае да прераскаже виц, но знae да ги насмеe луѓето околу себе. Нивните реакции се слични како на Овните – детски, искрени и урнебесни. Посебно смешни стануваат ако малку се поднапијат и додека се лути на некого.


Скорпија

Скорпиите можеби никогаш нема да ви признаат, но го сакаат оној злобен хумор кој се сведува на иронија и сарказам. Коментар на една страна, коментар на друга страна – танцуваат на работ на дрскоста, но секогаш успеваат да ги насмеат луѓето околу нив и да бидат забавни.


Стрелец

Припадниците на овој знак се вистински шоумени и на нив можете секогаш да се потпрете кога треба да се насмее целото друштво во некоја непријатна ситуација и да ја подигнат атмосферата. Понекогаш нивните шеги знаат да се сведат на навреди, но тоа го прават со доза шарм.


Јарец

Јарците поголемиот дел од времето делуваат резервирано, но сепак она што најмногу го сакаат е да бидат во друштво во кое можат отворено да се шегуваат. Најмногу сакаат интелигентен, приземен хумор кој се сведува на сарказам. Тешко ги поднесуваат шегите на нивна сметка.


Водолија

Едно е сигурно, хуморот на Водолиите зближува и расположува. Понекогаш знаат да претераат со црниот хумор, но луѓето кои ги познаваат не им се лутат за тоа. Во поголемите друштва знаат да бидат пристојни со шеги уште од времето на нивните баба и дедо.


Риби

Припадниците на овој знак не се од оние кои сакаат предвидливи вицеви, а задоволство им е да размислуваат за смешни ситуации и да ги прераскажуваат на луѓето околу нив. Знаат да импровизираат, но исто така, сакаат и да подготвуваат трикови и стапици.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *