Едноставен трик: Како да ја зголемите температурата во станот за 3 до 5 степени?

ednostaven-trik-eve-kako-da-ja-z-660x300

Еве одличен трик за заштеда на енергија. Ако го направите овој едноставен трик, температурата во станот ќе ви биде поголема за три до пет степени Целзиусови. Но, само ако успеете да одолеете на една ситница.

Ако имате доста стаклени површини во станот или куќата, а немате пари за нова ПВЦ или алуминиумска дограма, овој едноставен трик ќе ви помогне за да заштедите на греење.

Се` што треба да направите е на стаклените површини да залепите фолија со воздушни меурчиња. Погледнете го видеото:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *