Фотографии од матурските забави на познатите

landscape-1432313255-landscape-1432160336-celebs-prom-1000x500

Пред да го положат испитот на зрелоста на црвениот тепих, мораа да положат некои други испити, односно да го завршат средното школо.Многу од нив не застанале тука кога станува збор за образованието, но ние денес ги препознаваме затоа што станаа познати глумци и пејачи, а не професори и научници. Сепак, сигурни сме дека овие фотографии се вистинска реткост, бидејќи кој би поверувал дека денес се познати, а некогаш изгледале како и сите други матуранти во светот.

Бред Пит

Ештон Качер

Бритни Спирс

Кортни Кокс

Џорџ Клуни

Ферги

Џенифер Анистон

Џесика Алба

Линдзи Лохан

Метју Меконахи

Сандра Булок

Мерил Стрип

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *