Домашни маршмелоу колачиња

1255

[vc_row][vc_column][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Дали сакате маршмелоу? Што мислите за тоа да си направите домашна варијанта на готовите колачиња, и да ги воодушевите драгите личности со сјајна слатка која може да се мери со купечката, а која според некои е и многу подобра.

Потребни состојки:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row fullwidth=”false” attached=”false” padding=”0″ el_class=”Потребни состојки:”][vc_column width=”1/1″ el_class=”Потребни состојки:”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text title=”Пандишпан” disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]- 6 жолчки
– 10 рамни лажички шеќер
– 6 полни лажици брашно
– 3 лажици какао
– 1 ванилин шеќер
– половина прашок за пециво
– 200 мл. млеко
– 100 мл. масло[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text title=”Фил:” disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]- 20 лажици шеќер (10 + 10)
– 6 белки
– 1 ванилин шеќер
– 4 лажици ладна вода[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text title=”Глазура:” disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]- 150 г. чоколадо
– 5 лажици масло
– 5 лажици вода[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row fullwidth=”false” attached=”false” padding=”0″ el_class=”Подготовка:”][vc_column width=”1/1″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]

Подготовка:

Чекор 1: Изматете ги жолчките со шеќерот, потоа додадете го ванилиниот шеќер, млекото и маслото, и се изматете добро со миксер. Во брашното додадете прашок за пециво и измешајте го. Брашното и какаото додадете ги во смесата со јајца, па измешајте го со дрвена лажица.

Чекор 2: Смесата за бисквити излијте ја на хартија за готвење, па печете во загреана рерна на 200 степени, 20 минути. Додека се пече подлогата, со миксер изматете ги белките додека не се претворат во цврста смеса. Ќе знаете дека се готови кога ќе го превртите садот, а смесата се уште ќе стои. Додадете 10 лажици шеќер и ванилин шеќер, и матете уште.

Чекор 3: Во сад ставете 10 лажици шеќер и 4 лажици вода, и претворете во шербет. Кога ќе стане погуст од водата, и да пени (како сируп), готов е. Шербетот постепено додадете го во белките цело време матејќи.

Чекор 4: Распределете ја смесата по делови, и вратете ја во рерната која ја намаливте на 120 степени. Глазурата направете ја од чоколадо, масло и вода. Прелијте со неа, исечете на коцки, и оставете да се олади и зацврсти.

После неколку часа, уживајте во фантастичниот вкус![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *