PicMonkey Collage

14 најоткачени фризури на сите времиња

Луѓето велат – никој не сака да се разбуди со лоша фризура. Меѓутоа, во Америка постои „Ден на откачените фризури“, во кои луѓето намерно се стремат да постигнат што понеобичен Continue reading

maxresdefault

Џенифер Гарнер свири на саксофон – најслаткото нешто што ќе го видите денес!

Џенифер Гарнер е дефинитивно една од омилените актерки од едноставни причини што е толку природна и непосредна  што добивате чувство дека веднаш би станале блиски со неа.

diy-cardboard-kitchen-recycle-toddler-coverimage

Како да направите мини кујна за вашето дете?

Со цел да и ја подари на својата ќерка кујната за која мечтае, Родеса Вилануева-Рејес започнала да размислува за необичен направи сам проект.

90-year-old-woman-road-trip-cancer-treatment-driving-miss-norma-6

90-годишна старица со рак се одлучи за патување наместо за хемотерапија

Звучи навистина неверојатно но, откако 90-годишната Норма беше дијагностицирана со рак, наместо да се лекува, одлучи да си приреди патување за кое отсекогаш сонувала.

kuhinja-1000x500-1000x500

Најголемите кулинарски катастрофи

Сите понекогаш се врткаме во кујната, но малку се оние кои иако знаат дека немаат посебен кулинарски талент, сепак тргнуваат во поход за припрема на вкусни јадења и предјадења.

31AA915E00000578-3468716-image-a-47_1456712577848

Ова се годинашните победници на Оскарите

Филмот „Под лупа“ (Spotlight), кој ја раскажува приазната за тоа како група новинари помогнаа во разоткривањето на педофилијата во рамки на Католичката црква, е најдобар филм според оценките на Американската Continue reading

PicMonkey-Collage25-1000x500

Деца кои не се свесни што точно нацртале

Немаат сите луѓе способност да се бават со професорска, наставничка или учителска работа. Да се биде добар педагог е одговорна работа која бара многу трпение, а децата како деца – Continue reading

Тронот на планината Витни, САД

Тоалети со фантастичен поглед

Некои луѓе едноставно немаат потреба да ги читаат состојките во шампонот, или да играат „Candy Crush“ додека седат на тоалетот.

ac7a53ff76d7445d8d8c611886654b08

Како би звучела „Hotline Bling“ во 40-те години?

Во ред, можеби во 40-те години од минатиот век немале мобилни телефони, меѓутоа, песната на Дрејк „Hotline Bling“ совршено се слева низ звукот карактеристичен за овие времиња.