maxresdefault (2)

Возбудливо „бркање“ водопади со кајак

Дејн Џексон објави генијално видео од неговите кајакарски искуства снимени во Веракруз, Мексико. Носејќи ја Go-Pro камерата прикачена на неговата глава, две и пол минутниот клип создава чувство дека го гледате Continue reading

maxresdefault

Кога уметноста и скејтбордингот ќе се соединат во едно видео

Килиан Мартин е еден од оние креативни и иновативни скејтбордери кои имаат сопствен и уникатен стил на возење.

maxresdefault

Екстремно возење на моторцикл

Прекрасни пејзажи, моторцикли, авантура и лудо возење. Доколку сте љубители на овие четири потточки, видеото подолу со сигурност ќе ви се допадне.

maxresdefault

Емотивно и спекектакуларно збогување на Николче Новески со Мајнц

Изминот викенд беше тажен и расплакан за германскиот клуб Мајнц, кој после 11 години заедничка борба на фудбалските терени, се збогуваше со македонскиот интернационалец Николче Новески.

516170932_1280x581

Прекрасно видео за љубителите на природата и велосипедизмот

Ова прекрасно видео е дело на спортскиот бренд „Rapha“, и ќе ви отвори желба да излезете надвор, да го видите светот и да спортувате.

Cody-Townsend-descenso

Коди Таунсенд – човекот кој му даде ново значење на зборот „екстремно“

Нашите редовни читатели знаат за нашата опсесија со екстремни активности но, спустот на Коди Таунсенд прикажан во видеото подолу, му дава сосема ново значење на зборот „екстремно“.

s

Перо Антиќ приведен во Њујорк, кошаркар на Индијана прободен

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ кој игра за Атланта Хокс бил приведен во средата во клубот „1 OAK“ во квартот Челзи во Њујорк по тепачка во која биле прободени кошаркарот на Continue reading

MTI5MDAyMzgzODQwNjgwNDE0

Спуст со велосипед од Хималаите

Маркетинг тимот на Mercedes-Benz има навистина премногу стил, а доказ за тоа е и ова возбудливо видео кое вклучува спуштање со велосипед од Хималаите.

10306731_10204288516801429_2746250485341941168_n

Интервју со Кирче Ристевски: Оној кој е доволно мотивиран, се согласува на сите предизвици

Младиот Битолчанец Кирче Ристевски, е продукт на школата на фудбалскиот клуб „Пелистер“, и  од најрана возраст е во постојан стремеж кон нови успеси и предизвици.