tetovaza-nba-lebron-tocka-2016-01

Милионска тужба заради вметнување на постоечки тетоважи во игра

Спортските симулации се жанр кој до детали ја пренесува атмосферата од спортските терени и сали.

572_1382519631

Станиќ се повлече од српската ракометна репрезентација

Ден по испаѓањето на ракометната репрезентација на Србија од Европското првенство 2016, во Полска, првиот голман Дарко Станиќ се повлече од понатамошните настапи во репрезентативниот дрес.

132467083

Полска 2016: Македонија против домаќинот во второто коло

Македонската ракометна репрезентација, в недела, во второто коло на Европското првенство ќе игра против домаќинот Полска.

skc3a6rmbillede-2012-10-02-kl-10-26-35-589x348

Неверојатниот Тајланд: Играње фудбал на водена платформа

Кох Пание е село лоцирано во југот на Тајланд. Пред 40 години на ова место бил изграден неверојатен фудбалски терен над вода.

maxresdefault (1)

Човек птица vs. челична птица: храбро видео кое ќе ве остави без здив

Летањето секогаш ги фасцинирало луѓето, а ракетните ранци (Eng. jet pack), овозможија оваа историска желба да стане реалност.

maxresdefault

Екстремен лет над Панама од кој ќе ве полазат морници

Додека удобно си седите сместени во вашите комфортни столчиња, погледнете го ова неверојатно видео од кое ќе ви се наежи кожата.

bike

Двајца велосипедисти на кои не им е мил животот

Видеото подолу го прикажува искуството на Паули и Лочи, двете момчиња од Австралија на кои се чини како да не им е премногу мил животот.

p-20150504-00816_news

Храброст и лудост: Скокање над активен вулкан

Со цел да се одбележи воведувањето на Red Bull и во Индонезија, Skydive тимот на компанијата одлучи да сними генијално видео над областа на мистериозниот активен вулкан Бромо.

maxresdefault (1)

Екстремен велосипедизам низ песочните дини на Намибија

Намибија, Африка. Не баш најкарактеристичната дестинација која би ја одбрале велосипедистите за своето искуство, но тоа не беше причина за „Moment Pictures“ заедно со Кајли Џејмсон да не допатуваат токму Continue reading

ION-Bike_TeeLS-Helium_Bikeshort-Avic_RobJ_bySebastianDoerk-750x400

Велосипеди и дива природа: Убавините на Бали

Магичниот остров Бали, секојдневно мами илјадници туристи багодарение на необичната природа и егзотичните пејзажи.

lexus-hoverboard@2x

Летечкиот скејтборд на „Lexus“ во акција

Пред извесен период „Lexus“ го најави нивниот план за летечки скејтборди, а вчера беше објавено и првото официјално видео во кое се гледа како изгледа возењето со него.

robbie-maddison-pipe-dream-fb

Овој Австралијанец со мотор сурфа низ морските бранови

Роби Медисон, австралијански каскадер познат по своите неверојатни изведби неодамна се надмина себеси.

527418410_1280x720

Магично видео од ноќно сурфање

Ова видео е навистина неверојатно. Самиот факт што претставува комбинација од талентирани сниматели, едни од најдобрите сурфери во светот и фантастични светла, навестува чиста магија.